Cypr nurkowanie

Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia

Zenobia jest aktualnie jedną z najciekawszych atrakcji i wyzwaniem dla nurków. Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia Do wraku płyniemy szybkim zodiakiem w 5 min.  Zenobia osiadła na lewej burcie, na piaszczystej nawie na maksymalnej głębokości 43 m. Z jednej strony ściana sterburty stanowi stalową płaszczyznę długą na 18 m. Dlatego na wraku mogą nurkować nawet początkujący nurkowie.

Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia Nurkowanie zaczyna się zwykle przy jednej z opustówek  zamocowanych na dziobie bądź rufie promu. Widoczność na wraku bardzo dobra i wynosi latem od 30 m do 50 m zimą. Temperatura wody waha się od 18 do 24 stopni.

Dużym przeżyciem dla niedoświadczonych nurków jest samo opłynięcie Zenobii. Wrak ma długość 170 m. Na rufie wystają obie śruby – każde skrzydło ma wysokość nurka.

Wrak promu MS Zenobia – jedna z największych atrakcji nurkowych w tej części Europy

Doświadczeni nurkowie mają możliwość pełnej penetracji wraku. Wykonania na nim nurkowań rekreacyjnych jak i również nurkowań dekompresyjnych. Baza z której korzystamy supportuje również nurków Trimixowych i REB’owych

Zenobia jest idealnym miejscem do podniesienia swoich uprawnień nurkowych. W ramach naszych wyjazdów organizujemy programy szkoleniowe:

  • Twinset Diver – Kurs nurkowania z użyciem zestawu dwubutlowego, popularnie zwanego twinsetem. Celem szkolenia jest nauczenie kursanta efektywnego korzystania z posiadanego sprzętu i rozumienia zasad, jakimi rządzi się dobrze dobrana i bezpieczna konfiguracja.
  • Sidemount Diver – Kurs nurkowania w konfiguracji bocznej, obejmujący procedury awaryjne, ratownicze i metody uzyskiwania idealnego trymu odpowiednie dla side mountu.
  • Multi Stage Diver –  Kurs nurkowania w konfiguracji bocznej, z wieloma butlami obejmujący procedury awaryjne, ratownicze i metody uzyskiwania idealnego trymu odpowiednie dla sidemountu. I jest swoista przepustką do nurkowań technicznych dla sidemountowców
  • Master Diver – Kurs, który jest najwyższym stopniem nurkowego wtajemniczenia na ścieżce rekreacyjnej i jednocześnie otwiera drzwi do świata nurkowań technicznych, umożliwiając planowanie i wykonywanie nurkowań z ograniczoną dekompresją powietrzną do maksymalnej głębokości 50 metrów.
  • Advenced Nitrox -Kurs nurkowania technicznego umożliwiający planowanie i wykonywanie nurkowań dekompresyjnych do głębokości 50 metrów i z użyciem gazu dekompresyjnego do 100% tlenu. Bez limitu czasu dekompresji.
  • Trimix Diver – Kurs nurkowania na mieszankach helowych, do 65 m, umożliwiający bezpieczne zaplanowanie i wykonanie nurkowania na trimixie o zawartości tlenu wiekszęj niż 17%, z użyciem dowolnej ilości gazów dekompresyjnych i podróżnych.

Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia koszty Wyjazdu:

 

Samolot: aktualnej stawki operatora lotniczego

Koszty noclegu: Hotel SAN REMO*** – budżetowy hotel 5 min piechotą od bazy nurkowej. Ceny zazwyczaj 300-500 zł/HB tydzień

Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia:

Pakiet nurkowy to 370 euro. Obejmuje butle 12’tki z powietrzem, balast i przewodnika na każdych czterech nurków. To bardzo ważne bo grupy mogą być niezależne od siebie!!!

Wstępny plan nurkowy obejmuje: 

1 Dzień – check dive na Agia Napa

2-5 Dzień Wrak ZENOBIA
lub inne wybrane przez nas lokalizacje – ale wrak jest najlepszy i ogromny. Tak duży że podczas tych ośmiu nurkowań nie ma możliwości żeby obejrzeć go całego.

 

 

Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia

Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia Cypr Nurkowanie Wrak Zenobia

 

Facebook