Safari Indonezja – Komodo 15-27.09.2018

 

 

 

 

 

 

Safari nurkowe INDONEZJA 2018: Komodo – Banta Island to wyjazd bardzo mocno nurkowy!

Termin 15-27 Września 2018 

Zapraszamy na nurkowanie na Komodo, jednym z najpiękniejszych zakątków Koralowego Trójkąta i jednym z najwyżej punktowanych akwenów na świecie. Zapraszamy też na spotkanie z dziką przyrodą Indonezji: waranami, bawołami wodnymi, sambarami sundajskimi i makakami.

Komodo to akwen, który dzięki bogactwu życia uznawany jest ze jeden z najwspanialszych klejnotów Koralowego Trójkąta, obszaru o największym zagęszczeniu i zróżnicowaniu życia na Ziemi. Zapraszamy tutaj na nurkowanie z mantami, żółwiami szylkretowymi i rekinami – pod wodą możemy tu spotkać aż sześć ich gatunków, w tym takie rarytasy, jak rekin rekin bambusowy, czy rekin dywanowy – wobbegong.

Na bliskie spotkania z przyrodą schodzimy na ląd w odludnych miejscach Parku Narodowego Komodo, na wyspach Komodo, Gililawa, czy Rinca. 

Safari nurkowe Indonezja w rejonie Komodo nie mają sobie równych!

 

Przez kilka lat regularnych wypraw dobrze poznaliśmy tutejsze wody. Udało nam się pary razy nurkować w miejscach, w których nie nurkował wcześniej nikt, albo prawie nikt oprócz nas. Za każdym razem staramy się pokazać zatem to co najlepsze, za każdym razem trasa naszego safari jest także nieco inna. Tym razem rejs zaczniemy wypływając z Bali, po wieczornej ceremonii kecak w morskiej świątyni Uluwatu, by po drodze w kierunku Komodo zahaczyć o rzadko odwiedzane nurkowiska przy wyspach Moyo i Satonda nieopodal Sumbawa. Tam zobaczymy spektakl latających lisów – potężnych nietoperzy Acerodon mackloti, korzystając z „lisiego” sezonu. Nietoperze takie wylatują wieczorami całymi stadami na łowy, zapewniając niezapomniane wrażenia obserwatorom. Spotkaliśmy je już kilkakrotnie w tym roku na Raja Ampat i ręczymy za ciekawe wspomnienia. Następnie popłyniemy zaliczyć nurkowanie na wulkanie Sangeang. Zanurkujemy tam na wulkanie. Po Sangeang Banta Island – wyspa również nieznana, a najbardziej niesamowita, bogata chyba w najbardziej dziewiczą rafę w rejonie Komodo. Dopiero potem właściwe safari nurkowe na Komodo.

Safari nurkowe Indonezja komodo to wersja VIP. W cenie normalnego safari mamy aż siedem pełnych dni nurkowych!

 komodo

PLAN SAFARI NURKOWEGO KOMODO – SANGEANG – BANTA ISLAND 2018:

1 dzień – Wylot z Polski, Niemiec lub Anglii przez Abu Dabi, Dohę, lub Dubaj do Denpasar na Bali lub do Jakarty na Jawie. Wygodne przeloty oferują linie Emirates, Etihad, Quatar Airways, a ceny są jeszcze teraz naprawdę bardzo przystępne (poniżej 3 tys. PLN)

2 dzień – Lądowanie na lotnisku w Denpasar na Bali, a następnie transfer do portu w Benoa zaokrętowanie. Dla chętnych wycieczka do morskiej świątyni Pura Uluwatu, umieszczonej na wysokim skalnym klifie i wieczorny pokaz balijskiego teatru ceremonialnego tańca kecak. Tereny świątynne opanowane są przez małpy (makaki) 0 uwaga na okulary, czapki i telefony komórkowe! Makaki są znacznie szybsze od nas, a ich ostre zęby radzą sobie z dowolnymi hasłami najnowszego iphone’a. Powitalny wieczór na łodzi i nocne wypłynięcie na Sumbawa i Moyo.

3 dzień – Safari dzień pierwszy: około 11-ej pierwsze nurkowanie na Moyo (Sumbawa), w sumie dwa nurkowania w tym pięknym i rzadko odwiedzanym, bo trudno osiągalnym miejscu. Trzecie nurkowanie na równie rzadko odwiedzanej Satonda oraz wieczorny spektakl „inwazja nietoperzy”. Nocne przepłynięcie w magiczny rejon => Komodo.

4 dzień – Safari dzień drugi: nurkowanie w północnej części rejonu Komodo: na podwodnym wulkanie Sangeang i dziewiczych rafach Banta Island – naprawdę bardzo rzadko odwiedzane miejsca :).

5 dzień – Safari dzień trzeci: nurkowanie np. na Crystal Rock, Castle Rock, Golden Passage i Caudron – jednych z najwspanialszych nurkowisk na Ziemi. Dla nienasyconych nocne nurkowanie na Gililawa Darat, albo wieczór z grillem na plaży.

6 dzień – Safari dzień czwarty: nurkowanie np. na Batu Bolong i Makasar Reef (Manta Alley) – szansa na nurkowanie z mantami, rekinami i coraz już rzadszymi żółwiami szylkretowymi.

7 dzień – Safari dzień piąty: nurkowanie na wschodzie Komodo, m.in. przy rzadko odwiedzanym wraku przy Tanjung Loh.

8 dzień – Safari dzień szósty: nurkowanie na południu Komodo, np. na Pink Beach i w słynnej Alei Mant na Komodo. Spotkanie z dzikimi waranami w Parku Narodowym Komodo.

9 dzień – Safari dzień siódmy: ponowne nurkowanie na najsłynniejszych rafach koralowych Komodo: Crystal i Castle Rock oraz Cauldron albo Batu Bolong. Pożegnalna noc na łodzi.

11 dzień – Po śniadaniu wyokrętowanie w Labuan Bajo, transfer na lotnisko i przelot na => Bali lub Jawę. Pożegnanie z magiczną Indonezją. Wyloty do Polski, Angli, Niemiec.

12 dzień – Lądowanie w Kraju lub na Wyspach.

komodo

KOSZTY WYPRAWY: Safari nurkowe INDONEZJA 2018: KOMODO – BANTA ISLAND 

2350 USD + przelot na trasie Warszawa – Denpasar – Warszawa

CENA ZAWIERA:

 • 7 pełnych dni nurkowych (!) z pełnym wyżywieniem na łodzi
 • wszystkie transfery wewnętrzne z lotnisk i na lotniska oraz z Bali na FLORES i z powrotem
 • pakiet nurkowy
 • balast
 • butle
 • opieka przewodnika
 • opiekę polskiego instruktora nurkowania i instruktora ratownictwa nurkowego DAN (Divers Alert Network)
   

CENA NIE ZAWIERA:

 • opłaty za wstęp do Parku Narodowego Komodo – ok. 50 USD/osoba
 • opłat za wstęp do świątyń na Bali (15-40 tys. IRD)
 • posiłków i napojów niewymienionych w programie (suto zastawiony barek na łodzi)
 • 50 USD napiwku dla załogi łodzi
 • wypożyczenia jakiejkolwiek części ekwipunku nurkowego
 • obowiązkowego ubezpieczenia nurkowego  – polecamy ubezpieczenie DAN
 • ubezpieczenia podróżnego (KL/NNW)
   

komodo

 

 Rezerwacja: wyjazdy@divingteam24.org lub +48 690070909 

Facebook