kurs pod choinkę | nurkowanie24.com
kurs pod choinkę

kurs pod choinkę

VOUCHER na Podstawowy Kurs nurkowania Open Water Diver (OWD) PADI o wartości 300 zł tylko teraz za 150 zł.

KURS POD CHOINKE

kurs nurkowania

kurs nurkowania

Open Water Diver PADI (OWD) to jest najpopularniejszy i najbardziej uznanym kurs nurkowania dla początkujących na świecie. Program kursu umożliwia skuteczne opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, a po jego ukończeniu każdy otrzymuje uznawany na całym świecie certyfikat Open Water Diver PADI uprawniający do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów. To najlepszy wybór – nurkowanie dla początkujących

Kurs nurkowania:

Część praktyczna:

Składa się ona z dwóch różnych części – zajęć na basenie i zajęć na jeziorze. Obie te części poprzedzone są odpowiednimi zajęciami teoretycznymi.

Szkolenie basenowe to podstawowy element szkolenia przygotowujący do nurkowań w jeziorze. Dzięki zajęciom basenowym, zdobędziecie praktyczną wiedzę w komfortowych warunkach. Poznacie prawidłowe nawyki związane z nurkowaniem, odpowiednie procedury, bezpieczeństwa pod wodą oraz zapoznamy ze sprzętem nurkowym, który będzie towarzyszył nam już przez cały kurs. Zajęcia basenowe obejmują 5 spotkań po 90 min.

Podczas zajęć na basenie będziemy pracować nad:

 • zapoznanie się ze sprzętem
 • nauka pływania i zanurzania się w sprzęcie ABC (maska, fajka, płetwy)
 • nauka prawidłowego i bezpiecznego pływania w sprzęcie
 • obsługa kamizelki ratunkowo-wypornościowej tzw. jacketu  lub BCD
 • ćwiczenia regulujące pływalność pod wodą
 • techniki właściwego oddychania pod wodą
 • procedury bezpieczeństwa
 • znaki nurkowe
 • i wiele innych które sprawią, że nurkowanie stanie się dla Ciebie fantastyczną przygodą!

Szkolenie na jeziorze tzw. wody otwarte ma za zadanie wdrożenie i utrwalenie zdobytych umiejętności na basenie. Oraz skuteczne ich zaprezentowanie w nowym środowisku. Na każdym z kolejnych nurkowań będziemy zwiększać głębokość, aż do 18 m. Kurs OWD obejmuje 4 nurkowania na wodach otwartych.  Każde nurkowanie trwa minimum 45 min.

Kurs nurkowania

– część teoretyczna:

Teoria realizowana jest za pośrednictwem trzech “mediów”:

 1. film DVD
 2. Książka z quizami
 3. Wykłady prowadzone przez instruktora

Wszystko zakończone jest egzaminem teoretycznym.

Kurs nurkowania:

Jak to wszystko wygląda w praktyce?

Zajęcia prowadzone są w grupach nurkowych. Jedna grupa to 2 osoby. Z każdą para nurkową ustalany jest indywidualny plan nurkowań – w zależności od tego ile mamy czasu na zrealizowanie kursu.

Co do zasady nurkujemy kilka razy w tygodniu na różnych basenach w zależności od lokalizacji danej grupy nurkowej. Mamy dostępne dwa baseny w Szczecinie, Poznaniu, Goleniowie i Myśliborzu. Wszystko w zależności od planu jaki wspólnie ustalimy.

Po zajęciach basenowych przechodzimy do nurkowania na jeziorze. Jednym z lepszych okolicznych jezior są Ińsko, Lipie, Płotki czy kamieniołom Piechcin, ale nurkujemy jeszcze na Czarnogłowach i w Niemczech na WerbellenSee. Wszystkie miejsca nurkowe są niedaleko Szczecina, Gorzowa czy Poznania

Co uzyskasz po podstawowym kursie nurkowania:

Kurs kończy się wydaniem międzynarodowego certyfikatu nurkowego PADI Open Water Diver. Nurek PADI OWD może nurkować do głębokości 18 metrów z innym nurkiem posiadającym certyfikat na co najmniej takim samym poziomie.

 

Facebook